ul. Oławska 46, 55-220 Jelcz-Laskowice +48 71 303 65 09 recepcja@csir-jl.pl

bip

Strona główna / O nas

O nas

Początki

Jelcz-Laskowice jest miastem, które prężnie się rozwija. Z roku na rok przybywa również mieszkańców. Wśród włodarzy narodził się pomysł, by wybudować obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia, który będzie wizytówką całej okolicy. W czerwcu 2015 roku w centralnym punkcie miejscowości przy ulicy Oławskiej 46 oficjalnie otwarto Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice.

Idea

Naczelną ideą Centrum od początku jego działalności jest działanie mające na celu pobudzanie w mieszkańcach gminy postaw zachęcających do zdrowego stylu życia i uprawiania sportu. Trenować może każdy – młodzież, dorośli, seniorzy, rano lub wieczorem. CSiR J-L jest też domem lokalnych klubów sportowych, które z sukcesami rywalizują na ogólnopolskiej arenie. Obiekt jest też miejscem w którym odbywają się imprezy kulturalne oraz międzynarodowe turnieje sportowe. Centrum oferuje również zajęcia fitness i treningi siłowe, gdzie pod okiem wykwalifikowanych trenerów i instruktorów można podnosić swoją sprawność fizyczną.

Działalność

Oprócz podstawowych funkcji treningowych w dyscyplinach takich jak piłka siatkowa, futsal czy koszykówka hala jest obiektem domowym II ligowego zespołu siatkarskiego – IM Rekord Volley Jelcz-Laskowice. Centrum jest również gospodarzem wielu imprez sportowych. W 2017 gościliśmy wioślarzy halowych rywalizujących na Mistrzostwach Polski i uczestników The World Games 2017 oraz Reprezentacji Polski i Brazylii w siatkówce U23. W 2019 organizowaliśmy mecz reprezentacji futsalowych Polska-Serbia. W 2021 obiekt był gospodarzem turnieju Giganci Siatkówki na którym wystąpił między innymi wielokrotny Mistrz Polski Jastrzębski Węgiel i Skra Bełchatów oraz goście z Turcji. W Centrum odbywa się również wiele wydarzeń kulturalnych i charytatywnych. Stawiamy na nowoczesność i otwartość. Nasz profesjonalnie przygotowany team realizuje projekty dla grup zorganizowanych oraz te, w których istotne jest podejście indywidualne. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!