ul. Oławska 46, 55-220 Jelcz-Laskowice +48 71 303 65 09 recepcja@csir-jl.pl

bip

Strona główna / Aktualności / MotoMikołajki edycja 2.

Aktualności

MotoMikołajki edycja 2.

05.11.2021

Projekt bez tytułu

Grudzień kojarzy nam się głównie ze Świętami Bożego Narodzenia i odwiedzinami grzecznych dzieci przez Mikołaja. Dom wtedy pachnie piernikiem, a ogień wesoło trzaska w kominku. To czas, w którym spotykamy się z przyjaciółmi delektując się ciepłymi napojami. Kwintesencją tego czasu jest wigilijna wieczerza podczas której dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Obdarowujemy naszych bliskich prezentami i lubujemy się w widoku uśmiechniętych dziecięcych buzi.

Brzmi świetnie, prawda? Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia…

Młodzieżowe Centrum Pomocy, Inicjatywa 2.0, Sołectwa Gminne oraz Centrum Sportu i Rekreacji w myśl zasady „Zacznij zmieniać świat od siebie” w ramach akcji MotoMikołajki postanowiło wesprzeć wychowanków domu dziecka! Idea była prosta – siejmy dobro jak najdalej się da!

W tym roku postanowiliśmy spełnić marzenia dzieci z Bierutowa. Oczywiście sami nie damy rady, dlatego też gorąco prosimy Was o wsparcie! Pomóc możesz na wiele sposobów:

  • przynieś do centrum (nowe) zabawki, przybory szkolne, kosmetyki
  • spełnij marzenie konkretnego dziecka z listu do Mikołaja, listy znajdziesz tu: http://smcp.org.pl/motomikolajki-spelniamy-marzenia/
  • wesprzyj zrzutkę: https://zrzutka.pl/8c37mv

Oczywiście przygotowaliśmy szereg imprez współtowarzyszących. 28 listopada odbędzie się kiermasz charytatywny i turniej piłki siatkowej. O pełne brzuchy gości zadbają gospodynie z kół wiejskich, które jak zawsze przygotują same pyszności.

4 grudnia wspólnie zapakujemy prezenty i  klasycznymi samochodami (oczywiście w przebraniach Mikołajów) udamy się do Bierutowa by wręczyć podarki.

W tym wyjątkowym okresie pamiętajcie, że dobro wraca podwójnie!

Pozostałe aktualności:

Dzień Kobiet z Centrum Sportu!

Dzień Kobiet z Centrum Sportu!

16.02.2024

Niezapomniany Dzień Kobiet z Centrum Sportu!

Czytaj dalej
Mikołajki na sportowo!

Mikołajki na sportowo!

29.11.2023

Mikołajkowa zabawa dla dzeici na sportowo!

Czytaj dalej