ul. Oławska 46, 55-220 Jelcz-Laskowice +48 71 303 65 09 recepcja@csir-jl.pl

bip

Strona główna / Aktualności / IX Gminny Rajd Rowerowy Integracja-Grędzina-Jelcz-Laskowice-Krzyż Pokutny w Kijowicach.

Aktualności

IX Gminny Rajd Rowerowy Integracja-Grędzina-Jelcz-Laskowice-Krzyż Pokutny w Kijowicach.

25.04.2022

mapa

W imieniu Burmistrza Jelcza-Laskowic Bogdana Szczęśniaka serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych kontaktem z naturą na „IX GMINNY RAJD ROWEROWY – INTEGRACJA GRĘDZINA – JELCZ-LASKOWICE – KRZYŻ POKUTNY W KIJOWICACH”.

 Termin rajdu: SOBOTA 30.IV.2022r.

Miejsce i godzina spotkania dla grupy z Jelcza-Laskowic: spotykamy się o godzinie 8.50 przed UMiG w Jelczu-Laskowicach. Wyruszamy około godz. 9.00. Pierwsze zatrzymanie pod dębem Słowianinem. Drugie zatrzymanie przy szkółce leśnej Łaziszki, trzecie zatrzymanie na grobli stawu Szlubier, Czwarte zatrzymanie w Sątoku (połączenie z grupą rowerzystów z Grędziny) W dalszą drogę ruszamy około g. 10.15 –10.30.

Miejsce i godzina spotkania dla grupy z Grędziny: spotkanie około g. 9.20 na placu przed remizą strażacką w Grędzinie. W trasę rajdu (do Sątoku) wyjazd około g. 9.30. Pierwsze zatrzymanie przy krzyżu w Sątoku.

Długość trasy dla grupy z Jelcza-Laskowic: około 38km.

Długość trasy dla grupy z Grędziny: około 24km.

Przewidywany całkowity czas przejazdu około 7 godzin.

UWAGA! Punktem zbornym dla obu grup jest przydrożny krzyż w centrum Sątoku. Tam grupy na siebie oczekują i po połączeniu udają się w kierunku Kijowic. Po zwiedzeniu miejsca docelowego i zapoznaniu się z jego historią, leśnymi i polnymi drogami udajemy się w stronę Grędziny, gdzie będzie na nas czekało ognisko i kiełbaska przygotowane z inicjatywy szefowej KGW Pani Doroty Smolis oraz Sołtysa Grędziny, Pana Łukasza Gnadkiewicza. Wspólna fotka i udajemy się w drogę powrotną do J-L.  Tradycyjnie przewidujemy losowanie fantów ufundowanych przez UMiG w J-L.

Nowością jest konkurs na najciekawszą fotografię wykonaną podczas rajdu. Udział w nim mogą brać wszyscy uczestnicy rajdu. Prace w wersji elektronicznej nadsyłać należy do Miejsko Gminnego Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach w terminie jednego tygodnia od dnia rajdu na adres e-mail: edukacja@mgck-jl.pl z dopiskiem „IX Gminny Rajd Rowerowy – Konkurs Fotograficzny” + imię i nazwisko oraz adres mailowy nadawcy. Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatorów. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone oraz zamieszczone w lokalnych mediach społecznościowych oraz na stronach UMiG, MGCK, CSiR i na stronie Rowerem przez Jelcz.

 

Cel rajdu: celem rajdu jest integracja społeczna mieszkańców miasta i gminy Jelcz-Laskowice, propagowanie kulturalnego spędzania czasu na łonie natury, przybliżenie uczestnikom ciekawostek historycznych, przyrodniczych oraz walorów krajobrazowych występujących w naszej okolicy, jak również promocja miasta i gminy Jelcz-Laskowice.

 Zapewniamy: dla każdego uczestnika rajdu znaczek pamiątkowy, turystyczną pogodę, spotkanie integracyjne przy ognisku, nowe przyjaźnie i znajomości oraz moc niezapomnianych wrażeń ?

Organizator: UMiG w J-L, KGW i Sołtys wsi Grędzina, CSiR, MGCK, Rowerem przez Jelcz.

Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice.

 Autorem trasy i przewodnikiem rajdu jest: Jacek Mikołajczyk i Andrzej Zadworny

 Projekt znaczka okolicznościowego, mapki oraz banneru: K2 STUDIO – Bartłomiej Karpiński

 Obsługa medialna: GP WO oraz Dział Promocji UM i G w J-L

Ubezpieczenie rajdu: UM i G w Jelczu-Laskowicach.

Uwaga!

– osoby nie posiadające roweru mają możliwość jego wypożyczenia w CSiR przy ul. Oławskiej w J-L.

osoby niepełnoletnie biorą udział w rajdzie pod opieką osób dorosłych.

– CSiR bezpłatnie udostępnia rowery.

Pozostałe aktualności:

Dzień Kobiet z Centrum Sportu!

Dzień Kobiet z Centrum Sportu!

16.02.2024

Niezapomniany Dzień Kobiet z Centrum Sportu!

Czytaj dalej
Mikołajki na sportowo!

Mikołajki na sportowo!

29.11.2023

Mikołajkowa zabawa dla dzeici na sportowo!

Czytaj dalej