29 Sie

Zumba dla Patryka! Charytatywny Maraton Zumby

 10.09.17 r. godzinach 17:00 – 20:00

 Serdecznie zapraszamy na Charytatywny Maraton Zumby!

Głównym celem wydarzenia będzie zbiórka dla Patryka chorego na Mózgowe Porażenie Dziecięce.

Patryk Mik – główny bohater naszego wydarzenia.

Patryk to skrajny wcześniak, urodzony w 26 tygodniu ciąży (6 miesiąc). Ważył 960 g, a mierzył 38 cm. Po urodzeniu dostał masywnego wylewu krwi do mózgu IV stopnia (w skali IV stopniowej). Przeszedł 3 operacje na jelita z zapaleniem otrzewnej i sepsą (martwicze zapalenie jelit) oraz laseroterapię na oczka (retinpatia III stopnia). Spędził w szpitalu 123 dni. Od wyjścia ze szpitala jest pod opieką lekarzy i rehabilitantów, gdyż walczy z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, niedosłuchem w stopniu umiarkowanym, zezem, krótkowzrocznością i oczopląsem.

Na ten moment (3 lata) Patryk potrafi obracać się wokół własnej osi, trzyma głowę, nie siedzi (podejmuje próby), jest pionizowany, uczy się stać w ortezach. W tym roku miał 3 turnusy, a w przyszłości ma zaplanowane następne. W październiku czeka go konsultacja u ortopedy w sprawie ostrzyknięcia nóg botuliną.

Patryk jest wesołym i kontaktowym chłopcem, aby móc dalej się rozwijać potrzebuje dość dużych nakładów finansowych, gdyż rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, sprzęt ortopedyczny i wizyty u lekarzy są bardzo kosztowne. Wszystkie te działania mają za zadanie zmniejszenie spastyki, zapobieganiu przykurczom (które powodują deformację stawów i ból), naukę siadu i chodzenia, gryzienia stałych posiłków oraz mowy.

W dniu imprezy wspólnie z nami Fundacja Krok Po Kroku będzie kwestować na rzecz małego bohatera. Będzie można dobrowolnie przekazać datki, które wspomogą rehabilitację Patryka.

Liczymy na Wasze wsparcie 🙂

Przed nami 3 godziny wspaniałej zabawy tanecznej, którą poprowadzą:
Dominika Bator Wróbel, Justyna Zendwalewicz oraz Robert Magiera.

Drogie Mamy!
Zaopiekujemy się Waszymi dziećmi w trakcie imprezy, abyście mogły się bawić!

Czekamy na Was w niedzielę, 10. września, od 17.00 – 20.00!
Wstęp: 25 zł – pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chorego Patryka

Do zobaczenia!

Kategoria: Wydarzenia
to-top Regulamin CSiR Regulamin fitness Regulamin karnetów Klauzula informacyjna dot. RODO