8 Sie

Puchar Narodów Strongman 2018

Dnia 15. sierpnia tego roku w Jelczu-Laskowicach przy Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice odbędą się zawody Strong Man w ramach rozgrywanego corocznie Pucharu Narodów. Popularna dyscyplina, w której przez lata królował znany wszystkim Mariusz Pudzianowski, zawita po raz pierwszy do naszego regionu.

Puchar Narodów STRONGMAN to zawody rangi międzynarodowej. Wystąpi ośmiu zawodników wybranych spośród siedmiu państw Europy. Między innymi zawodnicy z takich krajów jak Polska, Norwegia, Czechy, Słowacja, Ukraina, Litwa itp.
Rocznie takich imprez na terenie kraju odbywa się łącznie dziesięć w ramach eliminacji. Finał tych zmagań odbywa się co roku w Madrycie na prestiżowej imprezie Arnolda Schwarzeneggera pod tytułem „ARNOLD CLASSIC”.

 

 

Konkurencja nr 1 to… Przeciąganie samochodu ciężarowego – ACANA TRUCK!!! 🔥🔥🔥

Sponsor konkurencji: Acana Polska

„Jesteśmy dystrybutorem jakości, najwyższych standardów, pewności i zaufania. Już od 17 lat Acana Polska zapewnia Miłośnikom zwierząt dostęp do wysokiej klasy, różnorodnych artykułów dla psów i kotów. Zwierzęta są naszą pasją, dlatego pragniemy zaoferować im i ich Właścicielom bezkonkurencyjne i wyjątkowe produkty.

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem:
– Biologicznie Odpowiedniego Jedzenia ORIJEN & ACANA
– posiłków dla psów i kotów Evanger’s
– wypiekanych ze świeżego mięsa ciastek Meat Hit dla psów
– akcesoriów dla psów Patento Pet
– żwirków dla kotów Pestell
– woreczków na odchody EarthRated
– zabawek dla psów Jolly Pets”

Opis konkurencji:
Zadaniem zawodnika jest wykonanie marszu z jednoczesnym ciągnięciem pojazdu, na określonym dystansie, w jak najkrótszym czasie. Zawodnik używa specjalnych szelek którymi jest połączony z pojazdem.

Uwaga! W konkurencji zostanie użyty samochód ciężarowy od firmy Acana Polska!

 

 

Konkurencja nr 2 to… Wyciskanie: belki, bloku metalowego, hantla, axel gryfa!

Sponsor konkurencji: Stelweld

„Stelweld Sp. z o.o. jest firmą wyspecjalizowaną w produkcji złożonych konstrukcji spawanych, istniejącą na rynku od 1997 roku.

Kluczowy partner i dostawca pierwszego wyboru szerokiej gamy konstrukcji metalowych dla największych i renomowanych producentów z branż: maszyn budowlanych, motoryzacyjnej, kolejowej, wydobywczej, dźwigów i podnośników dźwigowych, rolniczej oraz energii odnawialnej; zapewniający wymaganą jakość, precyzję dostaw oraz wysoki poziom konkurencyjności i bezpieczeństwa.”

Opis konkurencji:
Jest to konkurencja wiązana składające się z:
– wyciskanie belki o wadze 150 kg 1 raz
– wyciskanie hantla o wadze 100 kg 2 razy
– wyciskanie bloku metalowego o wadze 110 kg 2 razy
– wyciskanie axel gryfu o wadze 160 kg 1 raz

Konkurencja wiązana jest połączeniem konkurencji dynamicznych – w tym konkretnym przypadku będą to cztery konkurencje połączone w jedną. Zawodnik ma za zadanie podnieść przedmioty w jak najkrótszym czasie.

👉 Ciekawostka:
Aktualny rekord świata w wyciskaniu belki należy do Žydrūnasa Savickasa (Litwa):

13 marca 2010, belkę o ciężarze 160 kg podniósł sześciokrotnie z podłoża, w czasie 60 sekund!

 

 

Przechodzimy do konkurencji numer 3! A jest nią – przenoszenie sejfów (yok) i walizek!🔥

Sponsor konkurencji: Bank Spółdzielczy

„Bank Spółdzielczy w Oławie należy do grona najlepszych i największych banków spółdzielczych w Polsce. Nasza obecna, bardzo wysoka pozycja – to efekt doświadczenia zdobywanego od 1946r roku, profesjonalnej kadry, nowoczesnego zaplecza technicznego i rozbudowanej sieci placówek na terenie województwa dolnośląskiego i opolskiego.

Przez minione lata mocno zakorzeniliśmy się w świadomości lokalnej społeczności. Dzisiaj Bank Spółdzielczy w Oławie jest liderem na lokalnym rynku i bankiem o znaczącej pozycji w gronie polskich banków spółdzielczych, plasując się niezmiennie od wielu lat w licznych rankingach na czołowych miejscach.”

Opis konkurencji
Jest to konkurencja wiązana składająca się z:
– przejście 20m z obciążeniem 430kg na barkach,
– przejście 20m z obciążeniem 150kg w obu rękach.

Zadaniem zawodnika jest podniesienie na barkach obciążenia, przeniesie go z punktu A, do punktu B, a następnie z podłoża dwóch ciężarów (tzw. „walizek”) – po jednym w każdej z dłoni – i pokonaniu z obydwoma dystansu.

👉Ciekawostka:

Jednym z najwybitniejszych w tej dziedzinie siłaczy jest Wasyl Wirastiuk z Ukrainy, a także Mariusz Pudzianowski, który ustanawiał rekordy świata w tej konkurencji🔥

Czas na kolejną konkurencję podczas Puchar Narodów Strongman 2018- Zegar z motocyklem!

Sponsor konkurencji: ELBO Sp. z o.o.

Firma ELBO działa na rynku europejskim nieprzerwanie od 1989 roku. Siedziba firmy mieści się w Jelczu-Laskowicach przy ulicy Oleśnickiej 7a. Od 2016 roku firma została przekształcona w ELBO Sp. z o.o.

Domeną firmy jest obsługa, projektowanie i budowa pojazdów użytkowych. Działania podejmowane przez przedsiębiorstwo mają w pełni zaspokoić wszelkie potrzeby i wymagania Klientów.

W oparciu o wykwalifikowany personel, nowoczesne technologie projektowania oraz produkcji jak również wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej stawiają firmę w czołówce firm zabudowujących, a elastyczność zapewnia odbiorcom i użytkownikom pojazdów w pełni satysfakcjonujące wykonanie powierzonego zadania.

Opis konkurencji:
Zadaniem zawodnika jest podniesienie na przedramionach ciężaru z podłoża i pokonaniu z nim jak najdłuższego dystansu.
Konkurencja rozgrywana jest bez limitu czasu. Opuszczenie ciężaru na podłoże kończy konkurencję. Przebytą odległość mierzy się w stopniach lub w metrach. Masa, którą unosi zawodnik, wynosi zazwyczaj od 300 kg do 350 kg

Kolejna konkurencja to – przysiady na platformie, z obciążeniem w postaci beczek!🏋️‍♂️

Sponsor konkurencji: Ronal

Sportowe, klasyczne lub nowoczesne. Wybór obręczy wiele mówi o osobistym stylu kierowcy, jego standardach jakości oraz dbałości o szczegóły. Każda obręcz RONAL jest odzwierciedleniem pasji do obręczy, która łączy nas z niemal wszystkimi renomowanymi producentami samochodów i ich klientami.

Każde nasze koło stanowi idealne połączenie designu, wysokiej jakości wykończenia i trwałości. Również dlatego RONAL jest jedną z czołowych marek na europejskim rynku osprzętu. Nasze obręcze są dla producentów wyposażenia oryginalnego wzorem bezkompromisowej jakości. Liczne ikony designu obręczy pochodzą z firmy RONAL.

Ciągły rozwój RONAL GROUP zawdzięczamy naszej ogromnej pasji do obręczy, bliskiemu kontaktowi z klientem, innowacyjności i wysokiej jakości naszych produktów. Zarówno kontrahenci, jak i odbiorcy końcowi: W naszym asortymencie każdy znajdzie odpowiednie koło ze stopu metali lekkich.”

👉Opis konkurencji:

Zadanie śmiałka polega na jak największej ilości przysiadów, w określonym czasie. Wygrywa ten co wykona ich najwięcej.

 

 

 

 

 

Jedna z podstawowych i bardziej znanych konkurencji, czyli załadunek kul na ring!

Sponsor konkurencji: Autoliv Poland Sp z oo

„Ratowanie życia ludzi to misja, jaką na co dzień realizuje firma Autoliv Poland – światowy lider produkcji systemów bezpieczeństwa takich jak pasy i poduszki powietrzne.

Nasze produkty znajdziecie u większości producentów samochodów – również w Waszych pojazdach. Dzięki produktom Autoliv kierowcy i pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie podczas swojej podróży. Jeśli chcesz brać czynny udział w ratowaniu życia ludzi, rozwijać się a przy tym korzystać z licznych benefitów odwiedź naszą stronę na Facebooku i dołącz do nas.”

Opis konkurencji:
Zadaniem zawodnika jest podniesienie z podłoża kuli i umieszczenie jej w uchwycie na podeście lub stalowej ramie, powyżej podłoża, w jak najkrótszym czasie. Kula musi pozostać unieruchomiona na konstrukcji, aby podnieść następną. Spadek kuli z podestu powoduje konieczność ponownego jej załadunku. Kule wykonane są z kamienia lub betonu. Każda z ma inną masę. Używa się najczęściej pięciu lub sześciu sztuk, rozpoczynając od najlżejszej, narastająco do najcięższej.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!!
Kategoria: Ogólne
to-top Regulamin CSiR Regulamin fitness Regulamin karnetów Klauzula informacyjna dot. RODO